ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ +++
Raspored blagoslova obitelji 2018/ 2019. god

27. 12. (četvrtak) Zasadbreg

I grupa - Početak od Knezovca, Markovčina,

Juguštinova ulica do  dućana

II grupa - Od dućana po glavnoj, Habaj, i Fadan

28. 12. (petak ) - Brezje


I grupa- Prema kapeli od pravca Lopatinca,

II grupa- Od vrtića prema glavnoj cesti do Lopatinec


29. 12. (subota) - Mali Mihaljevec

I grupa - Početak od pravca Zasadbrega

II grupa - Početak od Pleškovca,Vodeninski vrh i prema centru

30. 12. (nedjelja) - Zasadbreg

I grupa- Tukova ulica, Trate

II grupa- Logožarec

31. 12. (ponedjeljak) -Okrugli Vrh

I grupa- Početak od Vučetinske kapele

II grupa-  Križopotje i Mlinarićevo selo


02. 01. (srijeda)- Dragoslavec

 

I grupa- Početak od Mohokosa

II grupa- Ulica prema Gornjem Mihaljevcu

03. 01. (četvrtak) -Pleškovec

I grupa – Početak od Čordave, Frlinov i Srakov Brijeg

II grupa – Od Meglića glavnom cestom do Frkanovca


04. 01. (petak) - Vučetinec

I grupa - Po glavnoj cesti prema kapeli

II grupa – Početak od Križopotja do glavne ceste

05. 01. (subota) - Lopatinec

 

I grupa - Od crkve po Vinogradskoj prema Kišu,

II grupa- Početak od Brezja (glavna)

zatim ulica prema kapeli u Brezju i nastavak do Radničke

06. 01. (nedjelja)- Lopatinec
I i II grupa - Radnička ulica i dalje prema crkvi
07.01. (ponedjeljak) - Frkanovec

I grupa - Početak od pravca Zasadbrega

II grupa –Početak od Pleškovca, Vodeninski vrh i prema centru

 

08.01. (utorak) Naknadni blagoslovi uz prethodnu najavu

Radnim danom blagoslov počinje u 8.30 sati pa do 19.00 sati.

U nedjelju blagoslov počinje u 14.00. sati do 19.00. sati

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow