+++ Hodošaće na Mariju Bistricu 03.07.2022. Autobus dolazi po hodočanike putnike u 5.30. Zasadbreg kod kapele, a 6.00. na parkiralištu kod župne crkve, kao i kod Kiša i u Brezju +++

TRINAESTA  NEDJELJA KROZ GODINU

Ned:26. 7.30.

+ Perko Marijana i Pavla-dar. ob.

+ Rod. Crnčec i Trojnar-dar.ob.

9.00.

MISA U ZASADBREGU

11.00. MISA I PROŠTENJE U BREZJU
Pon:27.:
NEMA SV. MISE
Uto:28.:
18.00.

+ Zorčec Stjepana(god)-dar. prijatelji

+ Horvat Franju-dar. Tihomir s ob.

Sri:29.:
SVETKOVINA SV. PETRA I PAVLA, APOSTOLI
18.00.

+ Rod. Kos Petra i Anu i Ob.-dar. kćerka Eva s ob.

+ Buhanec Ivana(god) i Ob. –dar. supruga i ob.

Čet:30.: 18.00.

+ U zahvalu-dar. Marija

+ Geršić Stanislava(2.spr.)-dar. supruga i djeca

Pet:01.: 7.30.
+ Vuković Ivana(2.spr.)-dar. supruga i djeca
Sub:02.:
7.30.

+ Za duše u čistilištu

16.00. KRŠTENJA
17.00.
VJENČANJE

ČETRNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Ned:03. 9.00.
SV. MISA U ŽUPNOJ CRKVI I KRŠTENJE

+ Toplek Antuna(god) i Trezu-dar. sin Ivan s ob.

+ Pintarić Jelenu i Ivana, Ob. Pintarić i Škrobar

-      dar. djeca

Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

Open in new window