+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++

Već tradicionalno svake godine naš Caritas organizira susret osamdesetgodišnjaka. Tako se i ove subote (15. studeni) dogodio vrlo dojmljiv susret u našoj crkvi. Bio je to susret naših staraca međusobno, ali i susret s Gospodinom preko sakramenata. Prije svete Mise naši su dragi osamdesetgodišnjaci pristupili sv. ispovijedi, nakon čega je uslijedilo klanjanje pred Presvetim. Tako su čista srca i s potpunim predanjem Gospodinu ušli u slavlje svete Mise. U tijeku Mise svi su s posebnom radošću pristupili bolesničkom pomazanju.

U samoj propovijedi  velečasni se s posebnom nježnošću i ljubavlju obratio ovom po mnogo čemu respektabilnom skupu, te naglasio njegovu važnost i neophodnost za duhovni rast i prosperitet same župe. (…“Vaše su molitve posebna dragocjenost za sve nas, cijelu našu župu i šire …“).

Dragocjen je ovaj skup u samoj svojoj biti, dragocjen zbog životne mudrosti koju nosi u sebi.

Bilo je vrlo dojmljivo gledati kako se ovaj skup u kolicima, na štakama, hromi i kljasti… gotovo kao u Isusovo vrijeme, oslanjajući se na svoje Šimune Cirence i djelotvornu ljubav (članice Caritasa) uputio u dvoranu na agape.

I tada ponovno radost susreta s dragim prijateljima… razgovor…smijeh i pjesma.

Hvala dragom Bogu na svakom starcu čije je srce bilo ispunjenu radošću kako bi im svagdanji  križ bio sladak, a breme lako.

MM