ŽUPA SVETI JURAJ NA BREGU

Get Adobe Flash player
+++ Župna kateheze subota 04.06.2022. 7.razredi u 8.00., 2.razredi u 9.00. u crkvi +++SEDMA USKRSNA NEDJELJA

Ned:29. 7.30.

+ Ob. Marčec, Rešeta i Ambruš-dar. Irena i Sandi

+ Novak Juraja, sina Danijela i ob. Živko i Žignić

-      dar. Amalija

10.30.
PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPI
Pon:30.
NEMA SV. MISE
Uto:31.
18.00.

+ Klobučarić Anu(god) i Valenta-dar. ob.

+ Trupković Branimira-dar. sestra

Sri:01. 18.00.
+ Na nakanu za firmanike
Čet:02. 7.30.
+ Kozol Mariju(3.spr.)-dar. djeca s ob.
Pet:03. 7.30.
+ Za duše u čistilištu
17.45. VJENČANJE
Sub:04.
7.30.
+ Za svećenička zvanja
16.00. KRŠTENJA

SVETKOVINA PEDESETNICE- DUHOVI

PROŠTENJE U ŽUPI

Ned:05. 8.00.

+ Posavec Franju  i Kraljić Biserku-dar.ob.

+ Klakar Josipa(god)Ob. Novak i Klakar-dar.Ob.

11.00.
SLAVLJE SVETE  POTVRDE U NAŠOJ ŽUPI
Pon.06.

MARIJA MAJKA CRKVE POSVETILO CRKVE

PROŠTENJE U ŽUPI

11.00.

GLAVNA KONCELEBRIRANA MISA

+ Mezga Stjepana-dar. kćerka Marina s ob.

+ Kralj Mladena-dar. supruga i djeca

+ Zadravec Julijanu-dar. kćerka Bernardica  i ob.

+ Magdalenić Mirka(god)-dar. kćerka Liljana

+ Novak Danijela i Juraja -dar. Tihomir s ob.

+ Lavačić Mariju i Martina-dar. sin Juraj

18.00. + Vlah Stjepana(god) i Anu-dar. ob.


Raspored vjeronauka

Obavijesti o smrti

  • An Image Slideshow

Hodočašće - Slavonija i Baranja

1. DAN: SVETI JURAJ NA BREGU - POŽEGA - SL. BROD - VINKOVCI, 11.07.2022. ponedjeljak

Polazak ispred crkve u Svetom Jurju u 7,00. Vožnja turističkim autobusom u smjeru Požege, grada koji leži u plodnoj dolini okruženoj vijencem starog gorja: Psunj, Papuk, Krndija, Dilj i Požeška Gora. Posjetit ćemo prekrasan Trg Svetog Trojstva koji je u srednjem vijeku površinom bio najveći trg u Hrvatskoj. Okružuju ga starogradske zgrade sa baroknim boltama čime cijelom trgu daju jedinstveni izgled. Nakon pauze za ručak i kavu, prošetat ćemo do crkve svetoga Lovre. U blizini se nalazi i novouređeni Trg Svete Terezije Avilske. Slijedi obilazak i Sv. misa u katedrali sv. Terezije i, prema dogovoru s biskupijom, posjeta Dijecezanskog muzeja. Nastavljamo putovanje do Slavonskog Broda gdje ćemo posjetiti Tvrđavu Brod i glavni gradski trg nazvan po spisateljici Ivani Brlić Mažuranić, najpoznatijoj stanovnici Slavonskog Broda. Šetnja trgom i kratki razgled, te odlazak do šetnice uz rijeku Savu gdje se nalazi Franjevački samostan i crkva Presvetog Trojstva koji su građeni prema vojničkim nacrtima, poput tvrđave. Samostan uz redovne aktivnosti poput održavanja misa, ispovijedi, duhovnih obnova, klasičnih koncerata i sl., 2020. godine postaje i sjemenište. Slijedi vožnja do Vinkovaca. Smještaj u hotel (Hotel „Slavonija“ *** u samom centru Vinkovaca), večera, noćenje.

Župne tribine ponedjeljkom

  • An Image Slideshow
Open in new window

Crkva iz zraka

  • An Image Slideshow

Molitva Majci Božjoj Lauretanskoj

MOLITVA MAJCI BOŽJOJ LAURETANSKOJ, ZAŠTITNICI ŽUPE SV. JURAJ NA BREGU

Presveta Bogorodice! Tvoj sveti lik nije uništen u urušenju Crkve.
Čudesno sačuvan postao nam je znakom da ti u srcu  naše župe želiš na osobit način biti prisutna kao Zaštitnica i Utočište svima koji ti povjere svoje tjeskobe i nade, svoje boli i brige. Ohrabreni tim znakom, puni pouzdanja i pobožnosti, tvome Srcu povjeravamo i predajemo svako dijete i sve mlade, bolesnike i patnike, siromahe naše župe i Domovine.
Pohodi sve naše obitelji i uvedi u njih jedinoga Spasitelja Isusa Krista da budu zdrave, vjerne i potomstvom blagoslovljene.

Marijo Lauretanska, moli za nas i moli s nama za mir u našoj ispaćenoj Domovini, da kroz sve poteškoće i opasnosti života sretno stignemo u radost Presvetoga Trojstva, da ga hvalimo i slavimo u sve vijeke vjekova.
Amen.

Majko Božja Lauretanska- moli za nas!

Panorama crkve

  • An Image Slideshow

Laudato TV

  • An Image Slideshow

Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 11