+++ 25.01. Vjerunauk firmanika u 8.00.,u župnoj dvorani, prvopričesnici vjerunauk u crkvi 8.45.prva grupa, u 9.30. druga grupa +++

Druge nedjelje došašća, 8. prosinca 2019. godine, na poldanjoj svetoj misi predstavili su nam se naši ovogodišnji prvopričesnici njih pedeset i troje. Djeca su svojim usklikom „Evo me!“ potvrdila da su spremna prihvatiti našeg Spasitelja da ih vodi kako bi s radošću mogla primiti Tijelo Kristovo na proslavi svoje prve svete pričesti. Euharistijsko je slavlje proteklo u radosti i veselju, a oplemenili su ga naši budući prvopričesnici svojim sudjelovanjem na misi. Svatko je od njih dao svoj doprinos da euharistija bude svečana i da se iskaže hvala i slava Bogu na ovom velikom danu za djecu koja s velikim veseljem čekaju dan primanja Isusa Krista u svoja srca.

U svojoj homiliji vlč. Ivica Puškadija pozvao je sve vjernike da priprave put Gospodinu, a posebno je ohrabrio kandidate za prvu pričest rekavši da je Gospodin milostiv i da će ih pratiti na njihovu putu kao i njihovi roditelji, kumovi, vjeroučitelji i cijela župna zajednica koja se na euharistiji okupila da slavi Boga i da moli za njih. Poželio je djeci neka im utjehu i nadu pruži čudotvorna Gospa Lauretanska koja je ostala neoštećena nakon urušenja crkve. Lijepo je bilo čuti i osjetiti dječju radost tijekom cijele mise, a mi, koji ih pratimo u molitvama, uzdamo se u Trojedinoga Boga i Bogorodicu Mariju, da će im svaki trenutak došašća, kao i božićnih blagdana, učiniti radosnim da nastave s jednakim veseljem slijediti Isusa kojeg će primiti 10. svibnja sljedeće godine.

Danijel Kralj