+++Dragi župljani ponovno možete pročitati duhovnu misao za svaku nedjelju u rubrici Kutak za dušu koje piše Mijo Rak, toplo preporučam +++ Župna kateheza 25.05.2019. u 8.sati 6.i 7.r.,u 9 sati 4.i 5.r., 10.sati 3 i 2.r.,kateheza se održava u crkvi+++

U subotu 16. ožujka održana je već tradicionalna pobožnost križnoga puta na otvorenom, koju ova župa njeguje već sedmu godinu. Pod geslom: „Obrati se i vjeruj evanđelju!“ Nakon misnoga slavlja u 7.30 sati koje je predvodio župnik, vlč. Ivica Puškadija započeli smo križni put izmolivši prvu postaju u župnoj crkvi. Otvorena srca krenuli smo na višesatni hod od 25km po svim selima naše župe.

Dostojanstveno u tišini i molitvi na svakoj smo postaji razmatrali muku i smrt koju je Spasitelj naš, Isus Krist podnio za svakoga od nas. U pobožnosti je sudjelovalo oko 250 vjernika iz naše, ali i ostalih župa. Posebno smo molili za naše mlade, krizmanike i prvopričesnike koji se ove godine pripremaju za primanje sakramenata. Sjetili smo se i naših najbližih, osobito bolesnih i onih koji trpe u različitim poteškoćama, kako materijalnim tako i duhovnim. Zahvaljujući spremnosti i žrtvi dobrih ljudi koji su odvojili svoje vrijeme kod svake postaje mogli smo se okrijepiti čajem, sokovima i kolačima.

Pobožnost križnoga puta završila je u župnoj crkvi u kojoj su izmoljene posljednje dvije postaje. Na samome kraju župnik je uputio prigodnu riječ zahvale svima onima koji su sudjelovali u organizaciji i koji su svojim dolaskom doprinjeli zajedništvu i duhovnom rastu naše župne zajednice.